Pandemia COVID-19 sprawiła, że życie wielu ludzi, a także funkcjonowanie przedsiębiorstw stało się zupełnie inne niż do tej pory. Zmiany, jakie możemy zauważyć, dotyczą również rynku paliwowego – jedną z najbardziej zauważalnych kwestii jest to, że aktualne ceny paliw są niższe niż przed pandemią. Z czego to wynika i jakie są aktualne ceny paliw?

Jak pandemia wpływa na aktualne ceny paliw?

W dobie pandemii koronawirusa światowa gospodarka musi mierzyć się z kryzysem, który będzie trwał jeszcze prawdopodobnie przez wiele miesięcy. Z tego też względu aktualne ceny paliw w naszym kraju są o wiele niższe niż przed kilkoma miesiącami, co jest jednym z pozytywnych aspektów obecnej sytuacji (oczywiście dla kierowców). Wpływ na taką sytuację mają przede wszystkim cięcia w rafineriach oraz rywalizacji Rosji z Arabii Saudyjską, która ma wpływ na kształtujące się ceny. „Wojna” cenowa między tymi krajami rozpoczęła się już na początku marca i dzisiaj możemy obserwować jej skutki.

Mówi się, że rynek ropy naftowej przeżywa największy kryzys od czasów II wojny światowej – ceny spadły gwałtownie i wciąż utrzymują się na bardzo niskim poziomie. Rosną również złoża gazu i w obecnej sytuacji analitycy bardzo dokładnie przyglądają się temu, jak dalej będą kształtowały się te rynki – kto wie, czy za kilka miesięcy ceny paliw nie będą jeszcze niższe!

Jak kształtują się aktualne ceny paliw w Polsce?

Aktualne ceny paliw są na niskim poziomie, jednak mogą różnić się w zależności od regionu Polski, w którym znajduje się dana stacja, a także w zależności od dystrybutora paliwa. I choć odnotowuje się, względem poprzedniego tygodnia, delikatny wzrost cen, kierowcy nie powinni obawiać się powrotu do stanu sprzed pandemii. Jak wyglądają aktualne ceny paliw?

  • PB 98 – około 4,20 zł/litr,
  • PB 95 – około 3,90 zł/litr,
  • ON – około 4 zł/litr,
  • LPG – około 1,70 zł/litr.

Gdzie najlepiej zaopatrywać się w benzynę?

Według statystyk obecnie najtańsze jest paliwo na stacjach benzynowych w Wielkopolsce, jednakże wciąż najlepszą alternatywą jest zaopatrywanie się w paliwo w specjalnych hurtowniach, gdzie aktualna cena paliw jest najniższa. Jest to opcja szczególnie atrakcyjna dla przedsiębiorców, którzy potrzebują większych ilości paliwa i tym samym chcą płacić za nie jak najmniej – w obecnej sytuacji zakup w hurtowni wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Oczywiście musisz pamiętać o tym, by znaleźć odpowiednią hurtownię, w w której nie tylko ceny paliw będą na odpowiednim poziomie, ale która:

  • zapewni Ci dostarczenie paliwa w określone miejsce – również w miejscu, w którym znajduje się siedziba Twojej firmy,
  • zagwarantuje Ci terminowość dostaw paliwa, co będzie miało bardzo istotny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Warto więc korzystać z ofert tych hurtowni, które są cenione na rynku i mają bardzo dobre opinie wśród klientów. W ten sposób unikniesz ryzyka, w którym to współpraca z daną firmą nie da Ci pożądanych efektów, a wręcz doprowadzi do pogorszenia się sytuacji Twojej firmy. Na co, szczególnie w dobie kryzysu gospodarczego, nie powinieneś sobie pozwolić.

Aktualne ceny paliw w Polsce – kupuj więcej za mniej!

Hurtowe kupowanie paliwa jest obecnie popularne również wśród klientów indywidualnych, którzy dokonują zakupu bezpośrednio na stacji benzynowej. Nie ma w tym niczego dziwnego – aktualne ceny paliw są niezwykle zachęcające i dlatego też warto przemyśleć tę kwestię. Bo chociaż prognozy dotyczące cen benzyny i gazu w najbliższych tygodniach są korzystne dla kierowców, sytuacja może zmienić się bardzo dynamicznie – w zależności od tego, jak będzie wyglądał dalszy rozwój sytuacji na świecie. Dlatego kup więcej teraz i ciesz się korzystnymi cenami!