Chyba każdy z nas widział kiedyś automatyczną myjnię samochodową. Zapewne wiele osób z niej także korzystało, ale raczej nikt nie zastanawiał się nad bramą jaka została w niej zastosowana. Najczęściej wygląda to w ten sposób, że wybieramy pakiet, a następnie taka brama nam się automatycznie otwiera. Bez wątpienia jest to rozwiązanie niezwykle wygodne i komfortowe, gdyż nie musimy nawet wychodzić z samochodu. Jak się okazuje mamy wtedy do czynienia z czymś takim jak brama szybkobieżna. Powiedzmy sobie teraz dlaczego akurat taki rodzaj bram stosowany jest w przypadku myjni samochodowych.

Bramy na myjniach samochodowych

Jak zapewne wiemy podczas mycia samochodu raczej nie jest wskazany wiatr czy dostawanie się do wody piasku lub innych zabrudzeń. Istnieje ryzyko, że wtedy karoseria naszego pojazdu zostałaby uszkodzona. Wspomniane bramy doskonale chronią przed tym, aby wewnątrz myjni wiało lub przedostawały się tam zabrudzenia. Wysoka szczelność bez wątpienia sprawia, że nasze auto jest w pełni bezpieczne. Z drugiej strony, jednak jeśli mówimy o tym, że taka brama jest automatyczna to doskonale domyślamy się, że czasami może zdarzyć się jakaś awaria. Tak naprawdę nic nie jest wieczne i czasami takie awarie mają miejsce. Wtedy oczywiście nie musimy wychodzić otwierać takiej myjni sami, gdyż najczęściej będzie ona po prostu nieczynna. W dodatku przy zastosowaniu takiej bramy nikt na zewnątrz nie będzie widział co dzieje się w środku. Oczywiście będzie nadal dostarczane światło, a jeśli nie to sztuczne źródło światła powinno zaświecać się bezpośrednio na myjni.

Na myjnię zimą?

Warto wiedzieć także, że taka brama doskonale izoluje, a więc tak naprawdę nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby wybrać się na myjnie zimą – jednak tutaj warunkiem koniecznym jest wybranie trybu z suszeniem, gdyż w przeciwnym wypadku woda zamarznie nam na karoserii, a takie sytuacji raczej chcielibyśmy uniknąć. Niestety będzie to droższe, ale z drugiej strony będziemy pewni, że nie stanie się nic złego.