Jeżeli chodzi o pozyskiwanie samochodów, rynek wtórny jest zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem, gdyż oferuje on największą dostępność, przy jednocześnie atrakcyjnych cenach. Opcja ta jednak nie jest pozbawiona wad, które często odstraszają potencjalnych zainteresowanych, a ci wówczas muszą decydować się na jedną z alternatyw. Czy jednak takie opcje jak auto abonament są warte naszej uwagi?

Chociaż w Polsce, nie każdy jeszcze zna auto abonament, w krajach europy zachodniej jest to opcja, po którą sięga wiele osób. Dotychczas, sam abonament kojarzył się nam głównie z usługami telekomunikacyjnymi, jednakże coraz częściej ta forma finansowania pojawia się również w innych branżach, a to z uwagi na fakt, że większości z nas bardziej niż na byciu właścicielem, zależy na użytkowaniu pewnych sprzętów, urządzeń oraz na korzystaniu z atrakcyjnych usług. Tak samo jest w przypadku abonamentu na auto, gdzie to firma finansująca widnieje jako właściciel, a my w zamian za comiesięczne opłaty abonamentowej, jesteśmy uprawnieni do jego użytkowania.

Jakie korzyści czekają na klienta auto abonamentu?

Bez względu na to, jakie są nasze indywidualne potrzeby względem samochodu, abonament na auto pozwoli nam wybrać dokładnie taki model, jaki będzie wpisywał się w nasze oczekiwania. Co bardzo istotne, jest to doskonała szansa na to, aby niskim kosztem móc użytkować zupełnie nowy samochód prosto z salonu. Co więcej, opłata abonamentowa zawiera w sobie już wszystko to, czego potrzebuje kierowca dla swobodnego funkcjonowania. To chociażby ubezpieczenie pojazdu, jego systematyczne serwisowanie, przeglądy, sezonowa wymiana ogumienia, płynów i części eksploatacyjnych, a także gwarancja otrzymania pojazdu zastępczego, jeśli dojdzie do poważniejszej awarii, która mogłaby pozbawić nas auta na dłużej. Nasze obowiązki to jedynie tankowanie auta, dbanie o jego dobry stan, a także pilnowanie nałożonego na nas umownie limitu kilometrów.