Jodełka jest znanym od wieków wzorem w sztuce graficznej, który po raz pierwszy pojawił się na antycznej ceramice. Kojarzyć może się z czasami PRL-u, gdzie bardzo często była kładziona w domach. Szczęśliwie dla wysublimowanego designu oraz różnorodności w aranżacji wnętrz, architekci, ale także młodzi i starsi klienci ponownie pokochali podłogi układane w jodełkę. I to właśnie w taki sposób jodełka zdecydowanie wraca na “salony”. Coraz częściej sięgają po nią właściciele domów jednorodzinnych, apartamentów, ale również właściciele restauracji czy obiektów hotelowych. Żaden inny system podłogowy nie nadaje tyle szyku, co ten ułożony w jodełkę. Jeśli nie jesteś pewny, jak chcesz aby wyglądało Twoje wnętrze, to postaw na klasykę – jodełkę klasyczną.

Wnętrze w każdym stylu

Szukasz podłogi, która będzie pasować do każdego wnętrza? Lubisz ciągłe zmiany i chcesz, aby twój dom wyglądał klasycznie a zarazem zaskakiwał? Postaw na ponadczasowy wzór jaki tworzy jodełka klasyczna. Naturalna podłoga ułożona we wzór jodełki pasuje do wnętrz w każdym stylu. Efektownie ożywia nowoczesne aranżacje i staje się harmonijnym uzupełnieniem klasycznych wystrojów. Możemy ją kłaść pojedynczo lub podwójnie. Ułożenie podwójne ułatwia co prawda wykonanie podłogi, ale to pojedyncze da bardziej delikatny i wyrafinowany efekt. Jodełka może być ułożona w sposób tworzący pasy równolegle do ścian pomieszczenia. Same deski mogą mieć różne proporcje, jednak te bardziej smukłe dadzą nam efekt lekkości i delikatności. W nowoczesnym wnętrzu można poeksperymentować z wielkościami.

Jakie drewno wybrać?

Parkiet tradycyjny, chociaż ma konkurencję w postaci nowoczesnych paneli podłogowych, zawsze będzie miał swoich zwolenników – miłośników naturalnego drewna. Parkiet wykonuje się zazwyczaj z prostokątnych klepek, które poprzez sposób ułożenia, tworzą na podłodze niepowtarzalny wzór w postaci np. jodełki klasycznej czy francuskiej. Na efekt i trwałość parkietu wpływ mają gatunek drewna, wykończenie powierzchni i perfekcyjne wykonanie. Nie każde jednak drewno będzie pasować do dowolnego wzoru parkietu. Dąb w tym przypadku, będzie rozwiązaniem najbardziej tradycyjnym. Pięknie wygląda w wersji olejowanej i szczotkowanej, jednak możliwości wykończenia podłóg jest wiele i wszystko zależy od tego, na jakim efekcie nam zależy. Jedynie trzeba pamiętać, że sama jodełka już nadaje podłodze pewien wzór i dlatego bardzo dekoracyjne drewno powinno być stosowane z wyczuciem smaku.