Wiele osób, które poszukują odpowiedniego chatbota online, często zastanawia się, jakie funkcje powinien on mieć, żeby spełniał nasze oczekiwania. Ma to kluczowe znaczenie dla nas, gdyż taki chatbot ma przede wszystkim służyć naszym klientom oraz ma spełniać wszystkie nasze wymagania. Warto zatem zaznaczyć, że Primebot zalicza się do botów konwersacyjnych i został stworzony na bazie metod tak zwanego uczenia maszynowego. Dzięki niemu możemy prowadzić nieliniowy dialog. Wtedy ten bot reaguje na wszystkie naturalne wypowiedzi klienta, jakie są do nas kierowane. Usługę możemy realizować przez telefon (voicebot) lub też przez czat (chatbot). To właśnie Primebot może skutecznie zastąpić konsultanta we wszystkich powtarzalnych procesach, kiedy chodzi o profesjonalną obsługę klienta.

Czym jest chatbot?

Ten voicebot świetnie sprawdza się jako inteligentny IVR. W praktyce oznacza to, że jest to pierwsza linia kontaktu z klientem przez nasze biuro obsługi. Voicebot świetnie sprawdza się również wtedy, kiedy chodzi o właściwą realizację tak zwanych badań CATI. Czyli mamy na myśli profesjonalne i zaawansowane wsparcie w procesach sprzedaży. Oznacza to między innymi generowanie leadów, monitoring oraz windykację należności. Dzięki voicebotowi możemy także potwierdzać wizyty i spotkania oraz prawidłowo weryfikować status dane sprawy.

Dla kogo przeznaczone jest rozwiązanie voicebota?

To rozwiązanie idealnie sprawdza się, kiedy chcemy obsługiwać klienta i odnosi się to do wielu powtarzających się spraw. Musimy przede wszystkim wymienić zakres udzielania informacji na temat usług oraz produktów, jakie oferuje nasza firma oraz odpowiednich procedur firmy. Chatbot poinformuje każdego klienta nie tylko o statusie sprawy, ale także o zamówieniu. Chatboty świetnie sprawdzają się w sklepach internetowych. To właśnie takim sklepom jest on dedykowany i wielu właścicieli sklepów chętnie z niego korzysta oraz jest zadowolonych z tego narzędzia, które wspiera i wspomaga wiele procesów na linii klient – firma.

Na koniec powinniśmy wymienić zaletę takich botów. Otóż jest on dostępny praktycznie przez całą dobę i w każdy dzień. To spore ułatwienie dla każdej firmy, gdyż obsługa klienta jest w praktyce non stop. To właśnie dzięki korzystaniu z tego chatbota możemy zredukować koszty związane z call center nawet o 50 procent. Powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę, kiedy chcemy skorzystać z voicebota. Na pewno tej decyzji nie będziemy żałować. Wystarczy zapoznać się z opiniami naszych klientów na temat voicebota. W zdecydowanej większości są one pozytywne.