Wynajem długoterminowy samochodów jest bardzo dobrą alternatywą dla standardowego leasingu, mimo, że jest to rozwiązanie nieco droższe. Dlaczego warto zdecydować się na taką opcję? Jakie zalety ma renault wynajem długoterminowy i kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Kiedy leasing?

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który potrzebuje samochodów do firmy i chce wykupić pojazdy za symboliczną kwotę po zakończeniu umowy z firmą, to leasing jest świetną opcją. Dzięki temu można swobodnie korzystać z pojazdów przez cały okres spłacania rat leasingowych, a po tym czasie zdecydować, czy chcemy zatrzymać auta, czy też nie. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że otrzymujemy nowe auta, które później możemy nabyć po bardzo korzystniej cenie. Mówiąc o leasingu zazwyczaj mamy na myśli klasyczną formę finansowania zakupu samochodu z późniejszym wykupem. Takie rozwiązanie występuje w dwóch wersjach, może być operacyjny lub finansowy. Najczęściej wybierany jest ten pierwszy, gdyż jest najbardziej opłacalny.  Po zakończeniu leasingu zazwyczaj dochodzi do wykupu samochodu za symboliczną wartość 1%. Decydując się na takie rozwiązanie mamy dużą swobodę użytkowania samochodu, chociażby nie ograniczają żadne limity kilometrów. Wystarczy uiścić opłatę wstępną, wówczas otrzymamy dostęp do leasingu na zasadach uproszczonych.

Kiedy wynajem długoterminowy?

Jeżeli decydujemy się na samochód renault i chcemy go wynająć na okres długoterminowy, wówczas wystarczy znaleźć odpowiednią firmę, która nam to umożliwi. Najważniejsze jest to, aby wcześniej porównać poszczególne oferty oraz ceny. Dzięki temu można znaleźć naprawdę korzystną ofertę. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że wynajem nie będzie tak korzystny finansowo, jak leasing, jednak jest to opcja niesamowicie wygodna. Jeżeli w pierwszej kolejności zależy nam na wygodzie, nie chcemy martwić się o serwisowanie samochodów to jak najbardziej warto zdecydować się na renault wynajem długoterminowy. Jedna stała, miesięczna rata pokrywa wszystkie opłaty związane z eksploatacją pojazdu, do tego oczywiście trzeba dołączyć paliwo. Poza tym niczym nie musimy się przejmować i możemy w spokoju zająć się rozwijaniem swojego biznesu.

Jak dokonać dobrego wyboru?

Obecnie w sieci można znaleźć dużo kalkulatorów, dzięki którym w prosty i szybki sposób można porównać poszczególne oferty i sprawdzić, jakie rozwiązanie będzie dla naszej firmy najkorzystniejsze. Ważne jest to, aby dopasować ofertę do potrzeb swojego biznesu, co nie zawsze jest takie oczywiście, jak mogłoby się wydawać. Czasami wynajem długoterminowy renault jest lepszym wyjście, niż leasing, szczególnie, jak nie potrzebujemy samochodu na dłuższy okres czasu.