Esperal jest bardzo popularnym środkiem na całym świecie. Jego zastosowanie często prowadzi do pokonania alkoholizmu. Nałóg alkoholowy jest jednym z najtrudniejszych do pokonania – jest to jednak możliwe przy doborze odpowiedniej metody. Czasem jednak metody te należy ze sobą łączyć. Esperal, nazywany inaczej wszywką to duża szansa dla alkoholika, jednak dla wielu sama wszywka nie wystarczy, aby poradzić sobie z nałogiem.

Esperal – skuteczna metoda

Wszywka Warszawa to bez wątpienia skuteczna metoda walki z alkoholizmem. Oczywiście zaznaczyć trzeba, że nie dla wszystkich i nie zawsze, jednak wiele osób korzysta z esperalu z pożądanym skutkiem. Jaka działa esperal? Otóż, zostaje on zaszyty pod skórą w formie bardzo niewielkiej tabletki. Jest ona niewidzialna dla postronnych obserwatorów i znajomych. Nie zaobserwujemy jej działania, nie ma skutków ubocznych, do czasu przyjęcia alkoholu. Po spożyciu alkoholu, nawet w w formie alkoholowej czekoladki, występują silne alergiczne objawy. Mogą to być zarówno bóle głowy, wymioty i drgawki, jak i paraliż ciała, zawał, a nawet śmierć. Dlatego, podczas działania esperalu, absolutnie nie wolno pić alkoholu, ani spożywać go w jakiejkolwiek innej postaci.

Łączenie terapii

Strach przed spożyciem alkoholu bardzo pomaga i pozwala na kilka miesięcy nie pić. Jednak, to co dzieje się w tym czasie w naszej głowie i w myślach, to zupełnie inna kwestia. Dlatego, należy pamiętać o tym, że najbezpieczniej jest łączyć różne terapie. Nie rezygnuj z chodzenia na spotkania z terapeutą lub spotkania z grupą AA. Łączenie terapii bardzo pomaga. Esperal odpowiedzialny jest za detoks organizmu, natomiast terapia, za detoks Twojej głowy.

Wszywka alkoholowa – przypomnij sobie, jak wygadało Twoje życie

Wszywka alkoholowa pozwala przypomnieć sobie, jak wyglądało nasze życie przed chorobą. Pozwala popatrzeć na świat na trzeźwo, oczami osoby niepijącej. Pozwala naprawić to, co zepsuł alkohol. Początkowo może wydawać się to bardzo trudne dla alkoholika, który nie wyobraża sobie, jak można żyć bez alkoholu, jak można pójść do znajomych na imprezę i się nie napić. Jednakże, po pewnym czasie myśl tylko o alkoholu ustępuje innym. Zaczynasz planować, zastanawiać się, gdzie możesz wyjechać na wakacje, jak naprawić kontakt z rodziną, jak znaleźć pracę lub odzyskać stanowisko – zupełnie inne rzeczy i sprawy pojawią się na pierwszym miejscu i będzie to bardzo duży krok ku temu, aby w końcu zacząć normalnie żyć.

Wszywka alkoholowa to krok dla odważnych i zdecydowanych osób. Nie ma wątpliwości, że pozwala ona wykonać tak ważny dla alkoholika detoks. Zastanów się – być może jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie.