Inventor- cena nie gra roli przy takim oprogramowaniu, które musisz poznać. Jest to program komputerowy typu CAD tworzony i rozpowszechniany przez firmę Autodesk. W oprogramowaniu takim jak inventor cena nie jest tak bardzo istotna. A to dlaczego? Jest to innowacyjne oprogramowanie służące do projektowania urządzenia jako modelu 3D. A właściwie typ modelera bryłowego. Program powstał w 1999 roku jako konkurent do kilku znanych oprogramowań: SolidWorks, Pro/ENGINEER oraz Solid Edge.

Jak działa, do czego służy słynny Inventor?

Praca w programie polega na modelowaniu części za pomocą jądra ShapeManager. Jądro pozwala na wykorzystywanie hybrydowej techniki pracy. W skrócie- pracujesz łącząc ze sobą bryły i powierzchnie w jednym modelu, tak by uzyskać żądane przez Ciebie kształty. Za pomocą Inventor możesz projektować elementy mechaniczne, tworzyć dokumentację i symulację produktów, a to wszystko w technice 3D, wszystko to gwarantuje właśnie Inventor. Cena oprogramowania jest tak naprawdę niewielka, jeśli jesteś inżynierem np. różnego rodzaju maszyn i urządzeń, nie powinieneś wahać się przy zakupie, lub wypróbowaniu bezpłatnej wersji testowej.

Inventor- cena naprawdę adekwatna do funkcji i możliwości?

Program używa specyficznych formatów plików dla poszczególnych części, złożeń oraz widoków. Gdy zajdzie potrzeba będziesz mógł zapisać pliki w formacie DWG, DWF, IGS i innych. Program ma rozbudowaną wersję oprogramowań. Więc jakie są tak naprawdę jego funkcje? Co Ci da praca z tym programem? Oczywiście poza doświadczeniem i bardziej rozbudowaną wiedzą. Może modelować, łączyć i zmieniać projekt swojej maszyny. Łączysz elementy 2D z 3D uzyskując innowacyjność swoich projektów. W pracy z Inventor cena to nie jedyny atrakcyjny element oprogramowania. Pliki tworzone w Inventor mogą otwierać się za pomocą AutoCAD. Zawierają one jedynie dwuwymiarową informację (brak modelu 3D). Całość informacji zawarta jest w tzw. Obszarze Papieru.

Inżynierze- nie wahaj się z Inventor, cena Twojego życia zawodowego zależy od najlepszego oprogramowania.

Twórz pojedyncze rysunki, łącz je ze sobą, spajaj wszystko w jedną całość i przenoś to do życia realnego. Projektuj lepsze produkty, niż te dostępne już na rynku, ułatwiaj życie sobie i swoim klientom. Możesz tworzyć zaawansowane projekty maszyn, urządzeń z wieloma tysiącami elementów składowych. Twórz blachy, małe elementy, wiertła- wszystko czego potrzebujesz. Zmieniaj projekty 2D w 3D i zobacz jak Twój pomysł sprawdzi się w rzeczywistości. Wszystkie potrzebne funkcje zagwarantuje Ci Inventor- cena bez której nie zrealizujesz tych najbardziej szczegółowych projektów. Zwizualizuj produkt od wewnątrz, z wszystkimi belkami i stalowymi częściami, jak i na zewnątrz- z każdą utrzymującą go konstrukcją. Możesz zrobić analizę produktu, sprawdzić czy poszczególne części są wytrzymałe. Stwarzaj animację- sprawdzaj w jaki sposób pracuje Twój produkt. Sprawdź każdy szczegół z Inventor- cena nie powinna być najważniejsza w wyborze najlepszego oprogramowania!