Kiedy jesteśmy odpowiedzialni za zarządzanie budynkiem biurowym czy też lokalem gastronomiczny, jednym z naszych obowiązków jest to, aby zadbać o prawidłowe wyposażenie łazienek. Istotne jest to, aby zagwarantować wszystkim użytkownikom takie elementy, które jawią się jako konieczne dla zachowania higieny oraz komfortu. Oprócz papieru toaletowego, jednym z najważniejszy składników takiego wyposażenie będzie bez wątpienia mydło.

Dlaczego częściej zdarza się nam wybierać mydło w płynie, a nie w kostce?

Co ciekawe, już nawet w naszych domowych łazienkach, coraz rzadziej spotykane i wykorzystywane są mydła w kostce, natomiast jeżeli chodzi o publiczne toalety, te w szkołach, urzędach, restauracjach lub w kinach – nie znajdziemy ich tam wcale. Mydła w płynie znajdujące się w specjalnych podajnikach są o wiele łatwiejsze w samej aplikacji, a przy tym też znacznie bardziej ekonomiczne w użyciu. To bowiem coś, co zapewnia klientom wysoki poziom wygody, a przy tym tak ważną w dzisiejszych czasach higienę.

Płynne mydło ma znacznie więcej zalety niż to w kostce, które jest bardzo uciążliwe w samym stosowaniu, a zwłaszcza wtedy, kiedy z naszej łazienki musi korzystać bardzo dużo osób w ciągu każdego dnia. Kostki wypadają z rąk, co może nawet doprowadzić do tego, że ktoś się na nim poślizgnie. Co więcej, mydło w kostce często jest źródłem zabrudzeń na powierzchni umywalki, a także zdarza się, że samoistnie wypada z mydelniczki. W sytuacji, gdy w łazience z kilkoma umywalkami znajduje się jednocześnie wiele osób, nawet większa ilość kostek może nie być wystarczająca dla każdego, które zechce skorzystać z bieżącej wody. Mydło w płynie pozwala nie tylko na szybką, ale też niekiedy nawet na bezdotykową aplikację.

Jakie mydło w płynie do rąk, powinniśmy wybrać?

Chociaż mogłoby się wydawać nam, że nie ma żadnego znaczenia na jakie mydło w płynie postawimy, okazuje się jednak, że jest to dość ważne. Po pierwsze, powinno być ono odpowiednio dostosowane do konkretnego podajnika. Wszystko z uwagi na to, iż inaczej funkcjonują aplikatory na mydło w płynie, a jeszcze inaczej te na mydło w pianie lub w żelu. Wybór odpowiedniego preparatu do mycia rąk jest szalenie istotny ze względu na to, w jakim miejscu będzie on stosowany. Konkretny typ mydła będzie nadawał się do wykorzystania w klasycznym pubie lub w podobnym lokalu, a zupełnie inne mydło powinno znaleźć się w podajniku, który znajduje się w szpitalu, w przychodni, czy też w salonie SPA. Dodatkowo, w każdym miejscu, którego charakter sprawia, że wymagana jest konieczność zachowania higieny osobistej, mydło powinno być też wzbogacone o specjalne substancje.

Mydło w płynie do rąk, a jego zapas

Mydła w płynie to jeden z preparatów higienicznych, który zazwyczaj jest przez nas kupowany na zapas, aby gdy zajdzie taka potrzeba, jedynie uzupełnić dozownik, a przy tym umożliwić klientom lub interesantom swobodne skorzystanie z toalety. Bardzo często spotykane są opakowania pięciolitrowe. Najlepiej, kiedy tak duże butle z płynem posiadają specjalny uchwyt, aby możliwe było ich swobodne nalewanie do dystrybutorów. Z pewnością powinniśmy sięgnąć po taki produkt, którego skład będzie  w stanie sprostać naszym oczekiwaniom, a przy tym również wymaganiom konkretnego miejsca, gdzie znajduje się owa łazienka. Jeśli chcemy, aby nasi goście lub klienci mieli zapewnioną odpowiednią higienę, wybierzmy mydło w płynie z antybakteryjnym dodatkiem.

Coraz większą popularnością cieszą się ostatnimi czasy mydła naturalne. Są to bowiem preparaty, które w swoim składzie zawierają jedynie substancje pochodzenia roślinnego, a zatem przeróżne oleje, ekstrakty roślinne i ziołowe, które doskonale będą wpływać na kondycję skóry naszych dłoni. W obecnych czasach, kiedy proces mycia dłoni odbywa się zdecydowanie częściej niż dotychczas, warto zadbać o to, aby higiena nie odbywała się kosztem zdrowego i ładnego wyglądu naszych rąk.