Popularność YouTube na całym świecie jest ogromna. Dzięki tej platformie każdy może za darmo założyć swój autorski kanał. MindCloud wyszedł naprzeciw oczekiwaniom i stworzył kurs programowania dla dzieci i Akademię YT Online w której mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 9 do 12 lat. Kurs ten odbywa się przez internet raz w tygodniu po 1,5 godziny. Każde dziecko, które chce rozpocząć przygodę z YouTube oprócz niezbędnych umiejętności związanych z montażem czy fotografią powinien przede wszystkim wiedzieć w jaki sposób bezpiecznie funkcjonować w internecie. Dlatego kurs w MindCloud oprócz nauki montażu czy obróbki zdjęć duży nacisk kładzie na informowanie o zagrożeniach panujących w sieci jak również na prawo autorskie czy autoprezentacje. Kurs ten polecany jest dla osób, które chcą nauczyć się od podstaw prowadzenia kanału. Kursant nie musi posiadać kanału na YouTube, MindCloud nie narzuca również kursantom tematyki kanału. Aby uczestniczyć w kursie Akademia YT dziecko musi mieć komputer z dostępem do internetu, mikrofon i słuchawki. Jeżeli nasze dziecko chce prowadzić własny kanał to lepiej, aby robiło to od samego początku odpowiedzialnie, a publikowane treści były dobrej jakości. Film, który przedstawia ciekawe treści i ma dobrą jakość obrazu i dźwięku na pewno zostanie doceniony przez odbiorców i użytkowników YouTube. W ofercie MindCloud są również kursy programowania dla dzieci, również tych w wieku przedszkolnym. MindCloud to doświadczona i wykwalifikowana kadra, która pomoże dziecku w odniesieniu sukcesu na YouTube.