Na wstępie warto wiedzieć, że tabletki na sen przeznaczone są nie zawsze dla osób, które miewają problemy z szybkim zasypianiem. Czasami problemy mogą wynikać z codziennych problemów lub ze zmiany pogody. Mogą także pojawić się problemy z zaburzeniami snu, które wynikają z pracy na zmianę lub są związane ze zmianą stref czasowych. Nie wszyscy potrafimy sobie z tym problemem poradzić.

Problem z zasypianiem? Co w takiej sytuacji

Powinniśmy pamiętać, że leki na zaburzenia snu powinniśmy przyjmować według zaleceń, jakie nam zaproponuje lekarz. To ważne, jeśli nie chcemy narazić naszego organizmu na różne niebezpieczne sytuacje (na przykład pojawienie się choroby w wyniku złego dawkowania tabletek). Leczenie bezsenności jest procesem długotrwałym. Na pierwsze efekty musimy trochę poczekać, nawet do dwóch tygodni. Jak powinno wyglądać dawkowanie tabletek nasennych? To bardzo ważne pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć. Ważne jest, żeby pod żadnym pozorem nie przekraczać zalecanej przez lekarza dawki nasennych tabletek. Gdy zażyjemy tabletkę, następnie musimy popić ja wodą.

Jakie są przeciwwskazania, jeśli mówimy o tabletkach nasennych?

Na pewno nie mogą ich stosować osoby, które są uczulone na któryś ze składników leku. To bardzo ważne, jeśli nie chcemy narazić na szwank naszego zdrowia. Musimy o tym pamiętać i z tego zdawać sobie sprawę. Kategorycznie zabrania się stosowania tabletek nasennych dla kobiet, które są w ciąży oraz dla matek, które karmią piersią dzieci. Nie wolno tych zakazów zlekceważyć, gdyż skutki mogą być tragiczne. Zabronione jest także przyjmowanie tabletek na sen, gdy jesteśmy w stanie spożycia alkoholu. Może to zwiększyć siłę działania tabletek. Nie wolno przekraczać zalecanych dawek tabletek. Ważna jest także właściwa dieta. Tabletki nasenne muszą być przechowywane w miejscu, które jest niedostępne dla małych dzieci. Wynika to z faktu, że lek przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych. Gdy pojawi się u nas problem ze snem, wtedy szybko udajmy się do lekarza, który wie, jak sobie z tymi dolegliwościami poradzić i przepisze nam skuteczne tabletki nasenne.