Choć biura rachunkowe z sukcesem działają na rynku, to nadal wielu z nas nie wie, na co dokładnie może liczyć z ich strony. Ty również masz wiele wątpliwości? Zajrzyj do poniższego tekstu, a znikną w mgnieniu oka, gdyż podpowiadamy, co dokładnie może zaoferować biuro rachunkowe.

Usługa księgowości

Na pewno w zakresie usług biura rachunkowego znajdziemy usługę księgowości. O tym, co dokładnie będzie się na nią składało, decydujemy my sami. Jednak warto w tym miejscu wspomnieć, że biuro rachunkowe warszawa jest w stanie zaoferować nam kompleksowe wsparcie, co jest jednoznaczne z przejęciem na siebie wszystkich spraw związanych z księgowością firmy. I tak biuro rachunkowe chętnie zajmie się prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz podatkowych, czy ksiąg przychodów i rozchodów, sporządzaniem bilansów oraz deklaracji podatkowych. W zakres usług biura rachunkowego może także wchodzić reprezentacja przed organami skarbowymi, co oznacza, że nie będziemy musieli stawiać się osobiście ani do urzędu skarbowego, ani też do izby skarbowej, gdyż zrobi to za nas ktoś z biura rachunkowego.

Doradztwo podatkowe

Jeśli będziemy potrzebowali fachowego doradztwa podatkowego, to powinniśmy wiedzieć, że biuro rachunkowe również pozostaje do naszej dyspozycji. Chętnie zajmie się analizą finansową firmy, audytem dokumentacji, czy doradztwem w kwestiach optymalizacji podatkowej firmy. To jednak nie wszystko, ponieważ na doradztwo podatkowe może składać się również pomoc w sporach z administracją skarbową, czy w wielu innych sprawach, które wymagają konsultacji podatkowej.

Prowadzenie kadr i płac

Dla osób, które mają trudności z prowadzeniem kadr i płac pocieszający będzie fakt, że biuro rachunkowe może także przejąć na siebie tego typu usługi. Co więcej, jeśli tylko wyrazimy taką chęć, to kompleksowo zajmą się działem kadr i płac w naszej firmie, a my będziemy mogli skupić się na innych zadaniach. Na tego typu usługi może składać się m.in. przygotowywanie listy płac, umów o pracę, czy wyliczaniem wszelkiego typu należności i składek.