Kiedy kupujemy nowy podkład, robimy to z zamiarem używania go przez pewien czas, a jego wybór nie jest łatwy. Są to bowiem ważne kosmetyki, które stanowią zupełną podstawę każdego makijażu. Jeśli ten zostanie dobrany prawidłowo, stanie się świetną bazą pod make-up, ale również zajmie się pielęgnacją naszej skóry oraz nada jej wyjątkowy blask. Ryzyko polega jednak na tym, że możemy wybrać zbyt jasny lub zbyt ziemny podkład, a taki błąd popsuje nawet najlepszy makijaż.

Będąc w drogerii, staniemy przed wyborem jednego, spośród setek dostępnych podkładów, ponieważ produkuje ja masa różnych firm. Obecnie, podkład już nie tylko zakrywa niedoskonałości skórne, ale też świetnie podkreśla jej koloryt. Spotkamy się również z podkładamy inteligentnymi, które posiadają większą ilość funkcji, natomiast ich działanie jest ściśle związane z indywidualnymi potrzebami naszej skóry. Mamy zatem nieskończenie wiele opcji, a podkłady Estee Lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 będą jedną z nich.

Znajdziemy sporo produktów nawilżających, ale też koloryzujące kremy, które nadają się świetnie do skóry spierzchniętej i suchej. Kiedy posiadamy jednak cerę tłustą, najlepszym wyborem będą formuły matowe, świetnie pochłaniające sebum. Wiele kosmetyków tego typu, posiada właściwości lecznice, dlatego możliwością są nawet produkty apteczne. Wystarczy rozsmarować podkład na żuchwie i przekonać się, czy ten dobrze wtapia się w naszą skórę. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybraliśmy najlepszy możliwy produkt.

Trzy etapy wyboru odpowiedniego podkładu

Zacznijmy od ustalenia tonacji skóry

Wiele zależy od tego, jaką tonacje posiada nasza skóra, a może być ona ciepła lub zimna. Możemy sprawdzić to w dziennym świetle, przykładając do swojej twarzy kartkę białego papieru. Jeśli okaże się, że na tle kartki, cera wydaje się być niebieskawa lub różowawa oznacza to, że nasza cera ma chłodną tonację. Kolor złotawy lub żółtawy, będzie świadczył o tym, że to tonacja ciepła.

Następnie wybierzmy dobry odcień

Odpowiedni podkład, będzie się świetnie spajał z naszą skórą, a wręcz okaże się być niewidzialnym. Nasza cera jednak, powinna być idealnie oczyszczona. Nałóżmy trzy paski podkładu, od żuchwy po szyję, w kolejności od najjaśniejszego po najciemniejszy i spróbujmy wskazać ten, który najbardziej zbliżony jest do koloru naszej skóry. Skóra w tonacji chłodniej, będzie wymagać użycia podkładu beżowego z dodatkiem różu, a w tonacji ciepłej, najlepiej sprawdzi się brązowy, oraz w odcieniach żółtego.

Sprawdźmy działanie podkładu

Pamiętajmy, że oprócz odcienia, istotny jest także typ naszej skóry. Mieszana i tłusta, będzie najlepiej wyglądać przy użyciu matujących podkładów o przedłużonym działaniu. Kiedy posiadamy suchą cerę bądź normalną, warto sięgać po nawilżające kosmetyki oraz te lekko rozświetlające. Często nie będziemy przekonani, czy wybraliśmy właściwie, a jest to sytuacja, w której powinniśmy poprosić o radę pracownika drogerii. Są oni doskonale przygotowani do tego, by każdego dnia służyć radą wszystkim klientom, stąd na pewno z jego pomocą uda się wybrać najlepszy produkt, w zależności od typu cery. Zawsze warto mieć cenę i markę za drugorzędną kwestie, gdyż wyżej wymienione aspekty są o wiele ważniejsze.