Niewiele osób decyduje się na zakup nowego samochodu prosto z salonu. Przeważnie wybieramy auto z drugiej ręki, kupujemy pojazd w komisie, od dealerów samochodowych, szukamy na aukcjach internetowych. W dzisiejszych czasach możliwości jest naprawdę wiele, dlatego na pewno można znaleźć auto, które nas zainteresuje.

Na co zwrócić uwagę wybierając samochód z USA?

 Otóż, auto z usa to dobre rozwiązanie z dwóch względów. Po pierwsze może być nawet 30% tańsze od pojazdu pochodzącego z Europy. Po drugie samochodu ze Stanów przeważnie są dużo lepiej wyposażone, co jest dużym atutem. Decydując się na zakup auta z USA warto oczywiście zdawać sobie sprawę z tego, że pojazd trzeba będzie dostosować do panujących przepisów. Samochody amerykańskie nie posiadają bowiem świateł przeciwmgielnych, z przodu stosuje się w nich reflektory symetryczne. Co więcej, problem może pojawić się także z kierunkowskazami, które są czerwone, a także z pomarańczowymi światłami pozycyjnymi z przodu. Jeżeli kupujemy starsze auto z USA musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami rzędu 2000 złotych, natomiast w przypadku nowszych pojazdów koszty mogą być dużo wyższe. Niestety nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Trzeba będzie wymienić także prędkościomierz, niekiedy także wydech, gdyż bardzo często tłumik końcowy umieszczony jest po prawej stronie i skierowany w prawo, Polskie prawo zabrania takich praktyk. Mimo to bez wątpienia warto rozważyć zakup auta z USA, dzięki temu można cieszyć się z dobrej jakości auta w przystępnej cenie.