Trzcinowa trawa kanaryjska jest gatunkiem obfitym, ale chwastowym o agresywnym wzroście. Czasami nazywa się to RCG. Jest to jednak również obiecująca uprawa biomasy. Trzcinowa trawa kanaryjska zaczyna rosnąć wczesną wiosną, znacznie wcześniej niż trawa trawiasta. Po zbiorze jest belowany w celu wygodniejszego transportu. Produkcja suchej trawy kanaryjskiej (wilgotność: 10–15%) wynosi 5–12 ton na hektar. Trawa kanaryjska jest dobrze przystosowana do różnych warunków. Może rosnąć w tym samym miejscu przez wiele lat bez potrzeby rotacji, i robi to bez potrzeby dużych ilości wody i nawozu.

Dzięki dogłębnym badaniom nad trzcinową trawą kanaryjską stwierdziliśmy, że są to idealne materiały do ​​produkcji paliwa pelletowego. Pellet z biomasy jest przyjazny dla środowiska, a przetwarzanie trzciny kanaryjskiej w paliwo pelletowe ma naprawdę dużą wartość ekonomiczną. Otóż, linia do peletu na biomasę składa się z szeregu urządzeń do przetwarzania biomasy, w tym rębaka do drewna, młyna młotkowego, suszarki, młynka do pelletu, chłodnicy pelletu, przenośnika maszyny do pakowania pelletu i tak dalej. Linia do pelletu charakteryzuje się wysoce automatyczną, ciągłą pracą, łatwą obsługą i wysoką wydajnością pelletu. Linia do pelletu klasy premium ma szeroki zakres zastosowań i może przetwarzać wiele różnych rodzajów biomasy, takich jak trociny, wióry, trzcinowa trawa kanaryjska, EFB, bagasse, łuska ryżu… Dzielimy pellet biomasę na 3 rodzaje w zależności od wydajności pelletu : Mała linia do pelletu 200-700 kg / h, mobilna linia do pelletu 250-350 kg / h i duża linia do pelletu 1-6 ton / h. Ogólnie rzecz biorąc, pełny proces granulowania można podzielić na trzy części: proces transportu surowców, proces granulowania i proces pakowania. Dodanie odpowiedniego dodatku może poprawić właściwości pelletu i sprawić, że tanie pellety z trawy będą bardziej podobne do drogich pellet. W naszych eksperymentach wykorzystano prasę pelletową WOM i traktor. Trawy wybieramy zimą, gdy są martwe, aby zaoszczędzić energię na suszenie. Zbierz wystarczającą ilość trawy, a następnie zmielić trawę na małe cząstki za pomocą młyna młotkowego. Następnie zmieszaj trawę z odpowiednimi dodatkami i podaj mieszankę do maszyny do peletowania. Ok 2,3 kg zmielonej trzciny kanaryjskiej , 800 ml mokrego, zużytego ziarna piwowarskiego.