Udana zabawa, miłe wspomnienia uwiecznione na zdjęciach, a także w naszej pamięci, to coś co chcemy wynieść z wieczoru sylwestrowego. Żeby tak było musimy zadbać o kilka ważnych czynników, wśród których znajdzie się między innymi wykonanie odpowiedniego makijażu okolicznościowego.

Błysk reflektorów, drobne konfetti, dobra muzyka, a pośrodku tego wszystkiego każda z nas, sprawiająca oszałamiające wrażenie. Nie jest to tylko marzenie, ale coś jak najbardziej możliwego do zrealizowania. Makijaż sylwestrowy jest jednym z elementów naszego wyglądu, który może nam pomóc w osiągnięciu tego celu. Chociaż dobry, profesjonalnie wykonany make up na tę okazję kosztuje niemało, warto w niego zainwestować, aby poczuć się naprawdę wyjątkowo. Zresztą tego rodzaju impreza zdarza się tylko raz na rok, więc możemy sobie pozwolić na taki wydatek, który zdarza się bardzo rzadko. Z drugiej strony, jeśli mimo wszystko chcemy nieco zaoszczędzić, możemy wykonać makijaż sylwestrowy w zaciszu swojego domu. O czym jednak trzeba pamiętać wykonując tego rodzaju makijaż?

Trwały i profesjonalnie wyglądający makijaż okolicznościowy

Jedną z podstawowych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę jest odpowiedni dobór kolorów. Niektóre z nas nie mają z tym większego problemu i doskonale wiedzą jakie odcienie będą najlepiej pasować do ich karnacji, typu skóry, a także koloru oczu i kształtu twarzy. Innym jednak ich dobór sprawia pewną trudność i często to właśnie te osoby decydują się na wizytę u makijażystki, która wykona tę pracę za nie. Innym ważnym czynnikiem jest jakość używanych kosmetyków. Jeżeli chcemy aby makijaż sylwestrowy utrzymał się przez całą noc, a przynajmniej przez cały czas trwania imprezy, nie możemy zadowolić się zwyczajnymi kosmetykami. Należy zainwestować w te sprawdzone, a co za tym idzie, nieco droższe, które zresztą przydadzą nam się również w późniejszym czasie do wykonywania codziennego makijażu do pracy, czy też na innego rodzaju wyjścia.