Osoby, które nie miały bezpośredniej styczności z panelami lvt, mogą błędnie myśleć, że poszczególne modele różnią się między sobą jedynie wzorami. Całe szczęście nie jest to jedyna różnica. Dzięki tak ogromnej różnorodności możemy wykorzystać panele winylowe w każdym pomieszczeniu, nawet w tym o większej ilości szkodliwych czynników zewnętrznych.

Panele lvt – podstawowe rodzaje

Wśród podłóg winylowych możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje: winyl na płycie nośnej, winyl lity oraz twardy winyl. Po panele lvt z trzeciej grupy sięga najwięcej osób. Posiadają one płytę nośną z SPC, która zapewnia ogromną wytrzymałość podłóg wykonanych z tego materiału. Jak łatwo się domyślić, ostatni rodzaj paneli lvt jest najdroższy. Jednak same panele winylowe nie są tak kosztowną inwestycją jak, chociażby drewno. A co jeszcze lepsze, nie wymagają takiej konserwacji i dbałości o ich powierzchnię.

Panele lvt i ich wizualne zalety

Mimo że panele winylowe są tańszym rozwiązaniem niż drewno, nie oznacza to, że efekt wizualny, jaki tworzą jest gorszy. Wręcz przeciwnie wielu producentów paneli winylowych może zaoferować produkty niemal imitujące drewno. Niższym kosztem i mniejszym nakładem dbania o powierzchnię, możesz mieć w swoim domu „drewnianą” podłogę. Jeśli interesują Cię panele lvt opinie na ich temat są niemal same pozytywne. Ciężko doszukać się wśród tych produktów jakichkolwiek wad. Jeśli jeszcze się wahasz nad zakupem, koniecznie obejrzyj galerię paneli lvt. Z pewnością przekona Cię do nich efekt, jaki tworzą na podłodze.