Majorka słynie nie tylko z przepięknych krajobrazów, ale również z tego, że ma do zaoferowania turystom liczne plaże. Jest ich naprawdę dużo. Warto wymienić te najpopularniejsze, gdzie naprawdę korzystnie byłoby się wybrać.

Najpopularniejsze plaże dla par

Prawda jest taka, że plaże na majorce są bardzo zróżnicowane i każda czymś kusi, czymś zachwyca. Do tych, które poleca się parom, należą następujące. Playa de Formentor, którą można wyobrazić sobie mniej więcej tak – lazurowe morze, gorący piasek, zapach sosen i… niezwykle skaliste wybrzeże. Zdaniem wielu turystów nie ma piękniejszej plaży. Kolejna, to Cala Sa Nau – mała, ale za to malownicza i popularna plaża. Dobrze znana jest młodym ludziom. To z całą pewnością ulubione miejsce osób, które lubią opalać się toples. Tu w weekendy odbywają się imprezy z muzyką na żywo. Cala d’Or to trzecia na liście, plaża o urokliwym klimacie. Ma wyjątkową atmosferę wioski rybackiej. Tu nie brakuje leżaków, parasoli, prysznica czy barów. Można więc wypocząć i co nieco przekąsić, czy się napić. Lista plaż, na których najchętniej przebywają pary, jest długa. Wszystko wskazuje więc na to, że każdy, kto zjawi się na Majorce, niezależnie od tego, jakie ma upodobania, znajdzie dla siebie idealną plażę, która spełni jego najśmielsze oczekiwania. O plażach na Majorce całkiem sporo się mówi. Każdy więc na pewno zna ich przynajmniej kilka.

Plaże dla rodzin

Choć Majorka kojarzy się zwykle z imprezami, młodymi ludźmi, zabawą i swobodą, na tę przepiękną wyspę przybywają całe rodziny. Jaką plażę na Majorce powinna wybrać ta grupa turystów? Oto top 10 plaży na Majorce.Wszystko zależy od wspomnianych oczekiwań, ale prawda jest taka, że przynajmniej kilka z dostępnych na wyspie, idealnie spełnia standardy rodzin z dziećmi. Nie pozostaje więc nic innego, jak zaprezentować je choć w kilku słowach. I na samym początku należy wspomnieć o Cala Agulla. To jedna z dziesięciu najpiękniejszych plaż na Majorce. Otoczona sosnowym lasem zyskuje szczególnego uroku. Rosnące tam drzewa i inne rośliny pozwalają na wypoczynek w wyjątkowo upalne dni, chroniąc przed intensywnymi promieniami słońca. Z tego też powodu idealnie nadaje się dla rodzin z dziećmi. Kolejna plaża to Cala Bona z uroczymi wąskimi uliczkami i niewielką przystanią. To miejsce może poszczycić się różnymi restauracjami serwującymi specjały skandynawskie, owoce morza, paelle oraz inne hiszpańskie dania. Plażą wartą uwagi jest niewątpliwie Ciutat Jardi. Jest nie tylko piękna, ale i dość szeroka. Gorący, jasny piasek przykuwa uwagę turystów, a bardzo płytki brzeg sprawia, że miejsce to w sposób szczególny zostało upodobane przez rodziny z małymi dziećmi. Tym bardziej że na plaży znajduje się również plac zabaw. Kolejna propozycja to S’Arenal, świetne miejsce turystyczne z wieloma atrakcjami. Znajdująca się tam plaża przyciąga uwagę wielu turystów. Obecne tam skaliste wybrzeża i zatoki sprzyjają uprawianiu sportów wodnych. Biała piaszczysta plaża, błękitna woda i czyste niebo to gwarancja udanego wypoczynku. Tak właśnie prezentują się najpiękniejsze plaże Majorki.

Wpisując do wyszukiwarki internetowej hasło Majorka plaże nudystów, można znaleźć też i tego plaże tego właśnie rodzaju. Na ich liście znajdują się następujące: Alcudia, Campanet, Capdepera, Palma, Pollensa, Ses Salines. Tak więc wszystko wskazuje na to, że wybierając się na Majorkę, każdy znajdzie dla siebie nie tylko interesujące atrakcje, ale również odpowiednią plażę, spełniającą najśmielsze oczekiwania. Dlatego bez Majorka każdego roku ściąga do siebie wielu turystów, singli, pary oraz rodziny z dziećmi.