Jeśli zdecydujesz się sprawdzić oferty od różnych dostawców kredytów hipotecznych możesz wykorzystać narzędzie dostępne w internecie: porównywarka kredytów hipotecznych , jak również możesz sprawdzić lokalnych dostawców kredytów hipotecznych, ale opcja online wydaję się być znacznie wygodniejsza, bez wychodzenia z domu możesz zobaczyć oferty. Można skorzystać z informacji z lokalnej gazety, która najprawdopodobniej podaje oferty dla najbardziej konkurencyjnych kredytodawców hipotecznych w Twojej okolicy. Może się okazać, że praca z lokalnym dostawcą kredytu hipotecznego jest najwygodniejsza. Jak zobaczymy w dalszej części tego artykułu, ilość dokumentów, które musisz zebrać i dostarczyć pożyczkodawcy, jest znaczna. Podczas pracy z lokalnym pożyczkodawcą proces pozyskiwania pożyczki może być łatwiejszy niż praca z pożyczkodawcą internetowym. Pamiętaj, aby zadać następujące pytania potencjalnym kredytodawcom hipotecznym,przeczytaj poniżej.

Jaka jest bieżąca stopa procentowa rozważanego kredytu hipotecznego?

Czy uwzględniono punkty dyskontowe (pieniądze, które wydajesz na obniżenie stopy procentowej) lub punkty początkowe (opłaty pobierane przez niektórych kredytodawców)? Ogólnie rzecz biorąc, potrzebujesz pożyczki o najniższym oprocentowaniu bez punktów dyskontowych. Jeśli jednak masz dużo gotówki i planujesz zostać w domu przez bardzo długi czas, możesz skorzystać z wypłaty punktów rabatowych. Powinieneś być w stanie całkowicie unikać punktów początkowych.

Czy przedstawisz mi szacunek w dobrej wierze ilustrujący wszystkie moje opłaty i koszty zamknięcia? Jeśli kredytodawca odmówi, nie rób z nimi interesów!

Czy mogę zablokować stopę procentową, a jeśli tak, to ile mnie to kosztuje?

Kredytodawcy pozwolą Ci zabezpieczyć stopę procentową przed zamknięciem kredytu hipotecznego. Możesz zablokować bieżącą stawkę, jeśli podejrzewasz, że stawki wzrosną przed zamknięciem. Pożyczkodawcy naliczą opłatę, aby zapewnić Ci gwarantowaną stawkę. Im niższa opłata, tym lepiej!

Jaka jest minimalna zaliczka wymagana dla tej pożyczki?

Wiele pożyczek wymaga 20% zaliczki. Pożyczkodawca musi wiedzieć, jaką część zaliczki planujesz dokonać, aby określić odpowiednie opcje pożyczki dla Ciebie.

Co jest wymagane ode mnie, aby uzyskać list z kwalifikacji wstępnej lub wstępnej?

Czy na pożyczce istnieje kara przedpłaty?

Absolutnie nie ma powodu do uzyskania hipoteki z karą przedpłaty. Jeśli pożyczkodawca oferuje pożyczkę z karą za wcześniejszą spłatę, odejdź. Szanse, że zostaniesz w tym domu i nie dokonasz refinansowania kredytu hipotecznego w ciągu najbliższych 30 lat, są bardzo mało prawdopodobne.