Nawet najostrożniejsza osoba nie jest w stanie uchronić się przed wypadkiem samochodowym. Wystarczy chwila nieuwagi, aby nasze życie, czy naszych bliskich zostało zagrożone. Skutki wypadku mogą być różne, ale tylko w nielicznych przypadkach kończy się siniakami i zadrapaniami. O wiele częściej osoby uczestniczące w wypadkach muszą zmagać się z urazami i złamaniami, które mogą pozostawić po sobie ślad. Czy da się wrócić do sprawności? Sprawdzamy!

Każdy, kto oczekiwał jednoznacznej odpowiedzi, może trochę się rozczarować, ponieważ nie da się stwierdzić, czy pełny powrót do sprawności będzie możliwy. Na pewno nie wolno się poddawać, zwłaszcza że do naszej dyspozycji pozostaje rehabilitant. To właśnie on jest specjalistą, który będzie w stanie wesprzeć nas w walce o powrót do sprawności i samodzielnego funkcjonowania.

Powrót do sprawności po wypadku nigdy nie jest pewny, ponieważ w dużej mierze zależy od tego, jaki był dany wypadek, jak również jego skutki. Jednak gdy dosięgnie nas, lub naszym bliskich, warto zgłosić się do rehabilitanta.