Gdy decydujemy się za zabiegi z zakresu fizjoterapii, to najczęściej poszukujemy placówki, która świadczy tego rodzaju usługi. Jednak, aby dojechać do ośrodka musimy być mobilni oraz także sprawni. Świetną alternatywą jest rehabilitacja domowa.

Rehabilitacja w Twoim domu

Wiele osób decyduje się na podjęcie domowej rehabilitacji. Otóż, rehabilitacja domowa warszawa to niesamowicie popularna forma. Jednak pojawia się wiele wątpliwości. Chcielibyśmy wiedzieć gdzie będziemy ćwiczyć? Czy będzie to łóżko, a może podłoga? W żadnym wypadku. Profesjonalni fizjoterapeuci noszą ze sobą przenośne stoły służące terapii. Jest to bardzo bezpieczna konstrukcja. Wykonana jest z aluminium bądź też z drewna. Oczywiście posiada także linki zabezpieczające przez złożeniem się niekontrolowanym nóg. Nośność takiego łóżka wynosi między dwieście a trzysta kilogramów. Stoły także mają regulowaną wysokość. Każdy sobie poradzi z wejściem na stół. Jeśli program rehabilitacyjny wchodzi w etap zaawansowany i dokładane są na przykład dynamiczne zmiany pozycji, to używa się również specjalnych mat do ćwiczeń czy też materacy.

Rehabilitacja domowa Warszawa przeznaczona jest w zasadzie dla każdego z nas. Jednak bezdyskusyjnie są to wszelkie osoby, które mają spory problem w poruszaniu się. Możemy tutaj wymienić osoby, które mają stwardnienie rozsiane, udar mózgu, chorobę Parkinsona czy też są po zabiegu operacyjnym. W rzeczywistości jednak rehabilitacja domowa jest przeznaczona dla każdego z nas. Także dla osób mających problem z transportem czy też dla osób, które cenią swój czas.

Rehabilitacja domowa Warszawa to także rozwiązanie bardzo bezpieczne dla osób, które nie mogą po prostu dotrzeć do gabinetu rehabilitacyjnego. Do największych zalet rehabilitacji domowej należy wczesne wprowadzenie terapii. Szczególnie wtedy gdy możliwości samego pacjenta są mocno ograniczone.

Pamiętajmy, że im wcześniej rozpoczniemy swój proces usprawniania, tym jest krótszy jego okres. Oczywiście wszystko musi być uwarunkowane stanem fizjologicznym chorego oraz także proces gojenia się wszelkich tkanek. Dzięki temu zapobiegamy powstawaniu przykurczy oraz także znacznie szybciej odzyskamy siłę mięśniową. W ten sposób znacznie ograniczamy ból, który towarzyszy uprawnianiu. Co jak co, ale nasz organizm raczej nie lubi przerw. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Powinniśmy wiedzieć, że początki są najtrudniejsze. Później już będzie tylko łatwiej. Jednak rehabilitacja naprawdę okazuje się niezmiernie pomocna. Bez niej sobie nie poradzimy.