Rozwody w Warszawie, tak jak w każdym mieście, są w większości przypadków bardzo ciężkim przeżyciem. Na szczęście nie trzeba przechodzić przez nie samemu – można liczyć na profesjonalną pomoc kancelarii adwokackiej. Na czym polegają jej usługi i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Rozwody w Warszawie – częsty problem

Rozwody Warszawa to bardzo częsty problem. Formalne zakończenie związku małżeńskiego, choć przykre, jest często krokiem koniecznym. Do najczęściej podawanych powodów rozwodu podaje się niewierność, problemy z alkoholem, nieporozumienia dotyczące finansów czy niezgodność charakterów.

Zdecydowana większość spraw to rozwód z orzeczeniem o winie, kiedy to jedna ze stron doprowadziła do trwałego rozpadu małżeństwa, a druga pragnie z tego powodu formalnego zakończenia związku. W tym celu musi udowodnić winę małżonka, popierając się takimi dokumentami, jak wydruki wiadomości e-mailowych, zdjęcia czy wyciągi z konta bankowego.

Każda sprawa rozwodowa jest inna – niektóre przebiegają szybko i w łagodnej atmosferze, jednak dzieje się to rzadko i wymaga wcześniejszego porozumienia pomiędzy małżonkami. Większość spraw jest jednak pod tym względem skomplikowana i podsycana trudnymi emocjami, a przy tym trudno w nich o zgodę co do najważniejszych kwestii, takich jak opieka nad dziećmi czy podział majątku.

W większości przypadków najlepiej zdecydować się na wsparcie dobrego adwokata. Może on znacznie ułatwić i przyspieszyć rozwód, a przy tym zadba również o zakończenie sprawy w korzystny dla jego klienta sposób.

Pomoc adwokata przy rozwodzie

Rozwody w Warszawie potrafią być trudne i długotrwałe. Pomoc adwokata jest więc niezastąpiona, żeby przez całą sprawę przejść jak najspokojniej i z potężnym profesjonalnym wsparciem. Kancelaria adwokacka zapewnia szereg usług, bardzo przydatnych przy sprawach tego typu.

Warto zgłosić się do kancelarii już na etapie planowania złożenia pozwu rozwodowego. Adwokat może bowiem doradzić w wielu ważnych kwestiach, indywidualnie podchodząc do każdej sprawy. Wiele osób ma problem np. z odpowiednim podziałem majątku – doświadczony w prawie rodzinnym specjalista podpowie, jakie rozwiązania są dostępne i które będą najbardziej korzystne w danej sytuacji.

Kancelaria prawna zapewni również pomoc przy sporządzaniu pozwu rozwodowego – dokumentu, który jest niezbędny, aby wystąpić do urzędu o formalne zakończenie małżeństwa. Musi on mieć odpowiednią formę i zawierać wszystkie niezbędne informacje, dlatego pomoc adwokata może być w takiej sytuacji bardzo przydatna.

Adwokat zajmie się również reprezentowaniem swojego klienta przed sądem. Dzięki temu klient może uniknąć stresującego wystąpienia, tym trudniejszego, że nierozerwalnie rozwód wiąże się z silnymi emocjami. Profesjonalista rzetelnie przedstawi wszystkie niezbędne informacje i dowody na winę małżonka, a także żądania swojego klienta odnośnie takich kwestii, jak opieka nad dziećmi, alimenty i podział majątku.

Adwokat lub prawnik może również wspierać swojego klienta w trakcie spotkań negocjacyjnych ze stroną pozwaną. W towarzystwie profesjonalisty zazwyczaj jest to spokojniejsze wydarzenie, łatwiej także o osiągnięcie porozumienia z małżonkiem. Zaleca się więc sięgnięcie po profesjonalne wsparcie szczególnie w sytuacjach, kiedy kompromis ze stroną pozwaną wydaje się bardzo trudny do osiągnięcia.