Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z kilkoma obowiązkami, dlatego też właściciele własnych biznesów muszą bezustannie analizować sytuację swojej firmy. I dążyć między innymi do optymalizacji kosztów, bez której niemożliwy byłyby jej rozwój. Jeżeli chcesz zadbać skutecznie o większe przychody, a przy okazji marzysz o mniejszych wydatkach, postaw na leasing. Co to takiego i dlaczego warto z niego skorzystać? Dowiesz się w tym artykule!

Leasing – co to?

Optymalizacja kosztów przedsiębiorstwa może przebiegać w różny sposób, a jednym z najlepszych rozwiązań jest leasing Co to takiego? Jest to korzystanie z samochodu wynajętego od leasingodawcy – przedsiębiorca płaci comiesięczny abonament, dzięki któremu może wykorzystywać auto tak, jakby było ono jego własnym. To rozwiązanie polecane wszystkim tym firmom, w których kluczowy wpływ na rozwój ma rozbudowana i nowoczesna flota samochodów, dzięki której możliwe jest realizowanie codziennych zadań i spełnianie oczekiwań klientów.

Leasing to przede wszystkim rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć koszty prowadzonej działalności – przedsiębiorca nie musi bowiem zaopatrywać się w auto z salonu czy komisu, dzięki czemu może zrezygnować z bardzo wysokiej kwoty, jaką zapłaciłby za zakup auta. Tymczasem korzysta z samochodu poprzez opłacanie comiesięcznego abonamentu, co jest znakomitym rozwiązaniem zarówno dla mniejszych, jak i większych firm.

Jakie korzyści daje leasing?

Skoro wiesz już co to leasing, warto byś dowiedział się również, dlaczego skorzystanie z niego może być dla Ciebie doskonałą opcją. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj tylko o oszczędności, choć to oczywiście one są najważniejszą zaletą. Tym bardziej, że koszty leasingu można wliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Dlaczego jeszcze warto postawić na leasing samochodów?

  • Dostęp do nowoczesnych samochodów. Leasing to przede wszystkim ogromne możliwości względem rozbudowy posiadanej już floty pojazdów. Masz bowiem możliwość pozyskania na długi termin nowoczesnych pojazdów różnych marek i tym samym cieszyć się maksymalnym komfortem oraz bezpieczeństwem jazdy. Masz przy tym pewność, że auta, które bierzesz w leasing, są zadbane i w pełni sprawne technicznie, dzięki czemu nie zawiodą Cię podczas realizowania codziennych zleceń.
  • Minimum formalności. Jeżeli sądzisz, że leasing samochodów jest skomplikowany i mogą pozwolić sobie na niego tylko największe oraz najbardziej rentowne firmy – jesteś w błędzie. Jest to bowiem rozwiązanie dla każdego właściciela biznesu, co wiąże się z minimalnymi formalnościami. W większości przypadków wystarczy tylko, że wejdziesz na stronę internetową firmy i wypełnisz specjalny formularz, w którym podasz model samochodu, termin oraz wszelkie szczegóły. To szybkie, proste i możliwe dla każdego właściciela firmy – również tej mniejszej.
  • Usługi serwisowe w cenie abonamentu. W wielu przypadkach nowoczesne firmy leasingowe są w stanie zapewnić bezpłatne usługi serwisowe, np. w przypadku awarii wynajmowanego samochodu. Dzięki temu nie ponosisz dodatkowych kosztów i możesz korzystać z usług najlepszych mechaników, co sprawia, że Twoje auto jest zawsze gotowe do drogi.
  • Elastyczna oferta. Leasing samochodów to opcja dla wszystkich właścicieli firm, co wynika między innymi z elastyczności oferty. Oznacza to nie tylko fakt, że masz możliwość wyboru odpowiedniego auta w korzystnej cenie, ale dostosowania różnych elementów oferty do własnych potrzeb – możesz np. poprosić o większy limit kilometrów albo możliwość wyjazdu za granicę.

Wszystko to sprawia, że leasing cieszy się dzisiaj bardzo dużą popularnością wśród właścicieli firm – sprawdź sam jak to działa i zoptymalizuj koszty swojej działalności gospodarczej już teraz!