Wiele kanałów na YouTube to w dzisiejszych czasach znane marki, które posiadają ogromną liczbę odbiorców i  dużą rozpoznawalność. Wiele wiodących firm w Polsce współpracuje z największymi youtuberami, dzięki czemu zyskują idealną platformę do promocji swoich produktów. Obecnie każda firma posiada konto na profilu takim jak Instagram czy Facebook. Do skutecznej promocji i pozycjonowania stron firmy wykorzystują również agencje SEO, które oferują skuteczne metody działania takie jak linki sponsorowane google adwords. Wiele filmów na YouTube przypomina często produkcje filmowe, ponieważ wykorzystywany jest sprzęt wysokiej jakości, jak również  profesjonalne oświetlenie. Aby poprawić jakość filmu bardzo ważne jest nagrywanie aparatem, który zapewni wysoką jakość obrazu. Do dyspozycji mamy również lampy ledowe czy bardzo popularne lampy pierścieniowe, które zapewniają dodatkowe oświetlenie i poprawią jakość filmu. W nagrywaniu na YouTube bardzo ważny jest również dźwięk, dlatego wielu youtuberów wykorzystuje mikrofony podczas nagrywania, które zapewniają dźwięk wysokiej jakości. Bardzo ważna jest również sceneria w której powstaje film.  Popularne w filmach są także tła fotograficzne,  które pozwalają  na ciekawą  aranżacje filmu.  Miniatura filmu oprócz słów kluczowych to jedna z najbardziej skutecznych metod na przyciągnięcie uwagi odbiorcy. powinna być ona również spójna z tematem filmu.

Keywords, linki sponsorowane google adwords

Słowa kluczowe powodują, że film zyskuje wysokie wyniki wyszukiwania, dzięki czemu trafia do jak największej liczby odbiorców.  Im większy kanał i większa liczba subskrypcji tym większe są zasięgi i przychody danego kanału. Dla wielu osób prowadzenie kanału na YouTube staje się pracą na pełen etat  na którą poświęcają codziennie wiele godzin. Część youtuberów na początku filmu umieszcza intro kanału, jednak  nie powinno być ono dłuższe niż 10 sekund. Bardzo ważne jest także regularne publikowanie filmów, przynajmniej jeden raz w tygodniu.Wielu twórców publikuje filmy codziennie, przede wszystkim vlogi dzięki czemu ich kanały są proponowane większej liczbie użytkowników YouTube. Słowa kluczowe powinny się znaleźć nie tylko w tytule filmu ale również w opisie i tagach. Zarówno komentarze, jak i kciuki przyczyniają się do tego, że film jest wyżej pozycjonowany.  Pozycjonowanie stron internetowych wykorzystują także duże firmy, które wykorzystują między innymi metody takie jak linki sponsorowane google adwords. Dopełnieniem obrazu jest także muzyka. Twórcy na Youtube mają dostęp do Biblioteki Audio, mogą także korzystać z płatnego serwisu Epidemic Sound. Mimo dużej konkurencji warto jest znaleźć tematykę, która nie jest tak bardzo popularna i na niej budować swój content. Aby budować pozytywne relacje z widza należny regularnie odpowiadać na komentarze jak również pytania w nich zawarte wykorzystywać jaki tematy swoich kolejnych filmów. Warto również pod koniec filmu prosić o zaangażowanie odbiorców poprzez zadawanie pytań i prośby o subskrypcje i kciuki. 

SEM ASSISTANT Mateusz Kozłowski
ul. Opoczyńska 9/5
02-522 Warszawa
NIP 5711652076
WWW http://mateuszkozlowski.pl