Nie da się ukryć, że dla tradycyjnej sieci telefonicznej doskonałą alternatywę stanowi telefonia internetowa, która jest wybierana ostatnio bardzo chętnie przez właścicieli małych i dużych firm. Jest to nie tylko wyjście, które gwarantuje spore oszczędności i nie wymaga długoterminowych umów, ale też bardzo funkcjonalne. Klasyczne telefony są już skutecznie wypierane przez telefony IP, a te wcale nie wymagają od nas posiadania komputera, gdyż istnieją specjalne urządzenia, które są w stanie wszystko zastąpić.

Technologia VoIP w doskonałej współpracy z telefonami IP

Niemal każdy telefon IP pod wieloma względami bazuje na telefonii VoIP, a ta jak wiadomo jest bardzo funkcjonalną technologią. Może wystarczyć nam wówczas komputer, mikrofon, słuchawki i dedykowana aplikacja od operatora VoIP, jednak wysokiej jakości połączenia, będą wymagać stałego i szybkiego internetowe łącza. W dobie wszechobecnego dostępu do sieci, nie powinno być z tym jednak większego problemu. Co więcej, możliwością jest nie tylko wykonywanie połączeń, ponieważ te można również organizować w telefonicznej centrali. Co więcej, jednocześnie można korzystać ze wszystkich funkcji komputera oraz telefonii VoIP.

Oczywiście, komputer czasami nie będzie odpowiedni dla wszystkich użytkowników telefonii internetowej. Wówczas, stają przed nami zupełnie inne możliwości. Osoby, które cenią technologię VoIP, a jednocześnie są w stosunku do niej bardzo wymagający, powinni sięgnąć po telefon internetowy.

Jakie zalety niesie za sobą posiadanie telefonu IP

Internetowe telefony są gwarantem stałego dostępu do linii, co bardzo się ceni. Gdy połączenia są wykonywane poprzez VoIP, komputer będzie kompletnie zbędny. W związku z tym, nie ma potrzeby by pilnować, aby ten był włączony na wypadek, gdyby miał się ktoś do nas dodzwonić. Telefony IP funkcjonują bardzo podobnie jak te stacjonarne. Te mogą w każdym momencie przyjąć połączenie od klienta, czy też od współpracownika.

Docenia się telefony IP za ich wartość praktyczną, ponieważ o urządzenia niezwykle funkcjonalne. Jest to nie tylko możliwość organizowani konferencji, ale też zawieszania rozmów lub oddzwaniania na numery, który były ostatnio wybrane. Dzięki nowszym modelom, możliwa będzie także konfiguracja spore liczby kont VoIP niezależnie od operatora. Na tym skorzystają szczególnie większe firmy. Niektóre modele, będziemy tez mogli podłączyć pod linie stacjonarną, co docenia szczególnie wszyscy, którzy wciąż korzystają z usług operatorów stacjonarnych.

Podłączenie telefonu internetowego – jak tego dokonać?

Telefony IP, działające w oparciu o telefon VoIP, bez problemu mogą być podłączone do routera, a wykorzystanie bezprzewodowej sieci Wi-Fi, będzie tu bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wystarczy zatem telefon podłączyć do sieci i skonfigurować go zgodnie z instrukcją operatora, a ten będzie już gotowy do działania. Koniecznie zweryfikujmy wcześniej oferty usług, jakie do nas napływają od operatorów telefonii internetowej, aby udało się nam wyłonić tą, która w naszej sytuacji będzie najbardziej atrakcyjna.