Moskwa jako stolica Federacji Rosyjskiej jest pełna kontrastów. Z jednej strony możemy dostrzec niecodzienny przepych, a z drugiej straszną biedę. Jednak, jeśli uwielbiasz podróżować, warto poświęcić parę chwil i dowiedzieć się czegoś więcej o tym tajemniczym mieście kontrastów. Ten artykuł wskaże miejsca, które warto odwiedzić, i omówi również miejsce, które przyciąga każdego Rosjanina, niezależnie, czy jest biedny, czy bogaty.

Ubezpieczenie wyjazd za granicę – główne zabytki Moskwy

Przed podróżą należy zakupić ubezpieczenie wyjazd za granicę. Jest to wymagany dokument przez większości organizatorów wycieczek. Ubezpieczenie na wyjazd za granicę nie kosztuje sporo, a pozwoli uniknąć kolosalnych kosztów leczenia.

Jeśli już posiadasz stosowane ubezpieczenie na wyjazd za granicę, warto omówić główne zabytki Moskwy, którymi są: Plac Czerwony, Mauzoleum Lenina oraz Sobór Opieki Matki Bożej.

Ubezpieczenie wyjazd za granicę – jedno szczególne miejsce warte odwiedzenia

Jednym z miejsc kultu na Placu Czerwonym jest Mauzoleum Lenina. Znane powiedzenie brzmi:”Lenin wiecznie żywy” i będąc w tym mauzoleum możemy się o tym przekonać. W tym miejscu jest jego grób z widocznym ciałem, które jest specjalnie zabalsamowane. Lenin stał na czele państwa komunistycznego od 1917 do 1924. Zazwyczaj w mauzoleum są tłumy turystów, głównie Rosjan, którzy traktowali i nadal traktują Lenina jak Boga. Wstęp do mauzoleum jest darmowy – miejsce pamięci Lenina jest czynne w poniedziałek, środę, czwartek oraz sobotę od 10 do 13.

Podróż do Moskwy może być wielkim wydarzeniem w twoim życiu. Jednak jeśli posiadasz przy sobie ubezpieczenie na wyjazd za granicę, będziesz mógł/mogła cieszyć się wyjazdem nie zależnie od okoliczności.