W przypadku pozycjonowania stron www we Wrocławiu chodzi głównie o bazowanie na elementach struktury dokumentu HTML, czyli pliku strony internetowej. Wszystkie strony mają elementy HTML w zasadzie, chyba że strona jest zapisana w jakimś konkretnym, bardziej niszowym języku programowania. Jednak pod pozycjonowanie we Wrocławiu będzie to najczęściej HTML, którego znaczniki (najczęściej kody w ostrych nawiasach) można wykorzystywać na potrzeby poprawy optymalności witryny i podnoszenia jej pozycji w wynikach wyszukiwarek.

HTML na potrzeby SEO w pozycjonowaniu  seo we Wrocławiu

·         W znaczniku title użyj słowa kluczowego

Najlepiej dla wrocław pozycjonowanie, gdy tekst będzie niezbyt długi – krótsze teksty jest łatwiej pozycjonować. Trzeba pamiętać przy tym o meta descirption tekstu, by łatwiej był obsługiwany przez roboty i algorytmy wyszukiwarek. Dla najlepszych efektów pozycjonowania www Wrocław warto wpisać w tytule główne słowo kluczowe tematu na początku.

·         Tytuł artykuły ze znacznikiem H1

Podstawowym elementem, który jest częścią HTML i korzystnie wpływa na pozycjonowanie stron Wrocław jest oczywiście znacznik tytułu, czyli szablony wyróżniające treści – są oznaczone przez H(x). Najczęściej jest ich od H1 do H6, a hierarchia w kolejności malejącej odpowiada ważności wyróżnionych treści. Najważniejszy jest H1, stosowany do tytułu głównego w większości przypadków. Niższego rzędu znaczniki stosuje się do śródtytułów i mniej ważnych treści.

·         Treść

Content na stronie pod Wrocław pozycjonowanie  powinien być jednocześnie zoptymalizowany w zgodzie z zasadami seo i wartościowy. Tak zwana papka tylko pod seo (przeoptymalizowany tekst) czy treści bezsensownie zredagowane, niskiej wartości będą uznawane za spam przez użytkowników i przez algorytmy wyszukiwarek.

·         Słowa kluczowe

Pozycjonowanie strony Wrocław nie może obejść się w dzisiejszych czasach bez uwzględnienia słów kluczowych. Muszą to być odpowiednio dobrane frazy, wplecione jak najnaturalniej w tekst oraz pojawiające się w tytułach czy nagłówkach. Nie może jednak być ich zbyt wiele – zazwyczaj kilka na średniej długości artykuł.