Tabletki na potencję mają różne opinie, jedni je zachwalają za skuteczność, inni twierdzą, że nie przynoszą żadnych rezultatów, co więcej mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Prawda, jak to zwykle bywa leży po środku. Jeżeli zdecydujemy się na tabletki na potencję od dobrego, renomowanego producenta, wówczas można mieć pewność, że będą to preparaty wysokiej jakości o dobrych składach. Nawet wtedy nie zawsze będą działać. Od czego zależy skuteczność tabletek na odchudzanie? Kiedy warto je brać?

Jaka jest przyczyna problemu?

Zanim zdecydujemy się sięgnąć po tabletki na potencję, najlepiej zastanowić się, jakie podłoże tak naprawdę ma problem. Czy doświadczyliśmy zaburzeń erekcji, które są zazwyczaj krótkotrwałe, czy problem leży głębiej i jest związany z uszkodzeniem, urazem, słabym przepływem krwi? Na początku warto rozróżnić dwa pojęcia – impotencja oraz zaburzenia erekcji. Te pierwsze wymagają zazwyczaj leczenia farmakologicznego i dotycząc choroby, zaburzeń hormonalnych, te drugie najczęściej są spowodowane niezdrowym trybem życia. Jeżeli problem nie jest duży i mężczyzna doświadcza zaburzeń erekcji od czasu do czasu, wówczas nie ma się czym martwić.  Niekiedy wystarczy zregenerować siły poprzez sen, choć wiadomo, że można wspomagać się także lekami na potencję na przykład o ziołowym składzie. Wybór tabletek na erekcję jest duży, można znaleźć je zarówno w aptekach, jak i w sklepach online. Najważniejsze jest to, aby nie decydować się na preparaty o niewiadomym pochodzeniu, gdyż może okazać się, że będę niebezpieczne dla naszego zdrowia, co więcej wcale nie będą skuteczne. Prawda jest taka, że środki na erekcję bez recepty nie będą tak skuteczne, jak leki przepisywane na receptę przez lekarzy, warto mieć to na uwadze.

Skuteczność tabletek na erekcję

Jeżeli chodzi o tabletki bez recepty to zazwyczaj są to środki ziołowe, które nie zrobią nam krzywdy, jednak ich stężenia są tak małe, że raczej nie będą odznaczać się ponadprzeciętną skutecznością. Gdy zależy nam na szybkich rezultatach, warto wybrać się do lekarza urologa, seksuologa lub lekarza pierwszego kontaktu, który doradzi nam jakie rozwiązanie będzie najlepsze, zleci badania, ustali ewentualny plan leczenia i przepisze tabletki na potencję o potwierdzonej skuteczności. Oczywiście warto brać pod uwagę to, że każdy organizm jest inny i podłoże problemów łóżkowych również może być różne. To, dlatego tak ważne jest to, aby na początku dowiedzieć się, czemu erekcja nie występuje. Dopiero wtedy można podjąć stosowne działania, aby zapobiec problemowi. Niestety wielu mężczyzn krępuje się pójść do lekarza i w ogólne przyznać przed samym sobą, że taki problem występuję. Wielu panów przez to całkowicie rezygnuje z aktywności seksualnej, a czasami nawet wpada w depresję. Tymczasem impotencja i zaburzenia erekcji to dysfunkcje, które w dzisiejszych czasach można skutecznie leczyć i bez wątpienia warto to robić.