Posiadanie samochodu na własność to duża wygoda, ale i jednocześnie ogromny obowiązek. Musimy bowiem pamiętać o takich kwestiach, jak ubezpieczenie, przeglądy techniczne i wiele innych, a dodatkowo pojazd ciągle traci na wartości przez co nie zawsze mamy okazję odzyskania większej części zainwestowanych pieniędzy podczas odsprzedaży. Oczywiście częściej kupujemy auta używane, gdyż te nowe prosto z salonu wiążą się z wydatkiem przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co ciekawe, istnieją rozwiązania będące jeszcze bardziej komfortowymi.

Kiedy planujemy zdecydować się na rozwiązanie, jakim jest wynajem długoterminowy BMW, Mercedes, Skoda, Audi oraz wiele innych marek będą dla nas jedną możliwości. Tak naprawdę rozwiązanie jakim jest najem długoterminowy, pozwoli nam użytkować taki model auta, na jaki nie byłoby nas stać w wypadku zakupu gotówką w salonie. Alternatywą jest jeszcze oczywiście kredyt samochodowy, jednak i tutaj nie mamy tylu możliwości i korzystnych warunków. Dlaczego zatem wynajem jest opcją, na którą naprawdę warto postawić?

Najem długoterminowy auta – wyjście godne uwagi

Użytkowanie pojazdu w opcji, jaką jest wynajem długoterminowy odbywa się w zamian za comiesięczną opłatę w formie czynszu. W tej kwocie zawarte jest już wszystko to, co istotne jest z punktu widzenia kierowcy – ubezpieczenie, sezonowa wymiana ogumienia, przeglądy techniczne, wymiana części eksploatacyjnych, a także naprawa drobnych usterek. Jedyne o co musimy zadbać to prawidłowe użytkowanie oraz regularne tankowanie pojazdu.

Zanim podpiszemy umowę z wypożyczalnią, zwróćmy uwagę na to, z jakim limitem kilometrów będziemy mieli do czynienia. W większości przypadków ten wynosi 10 tysięcy kilometrów, jednakże osoby, które podróżują dość dużo, decydują się na poszerzenie tzw. kilometrówki, dzięki czemu unikają późniejszych problemów. Warto spojrzeć również na tabelę opłat, która określa ile zapłacimy za każdy kilometr ponad limit. Jako, że przekroczenie limitu bywa dość kosztowne, lepiej od razu zdecydować się na poszerzony limit.