Cały zabieg trwa trochę ponad godzinę, w zależności, od jakości używanych produktów oraz wprawy osoby wykonującej zabieg. Wykonuje się go jedynie w salonie kosmetycznym i trzeba pamiętać, że nie wolno zabiegu laminowania wykonywać częściej niż raz na dwa miesiące.

Dlaczego coraz więcej kobiet decyduje się na laminowanie rzęs?

Otóż, laminowanie rzęs to zabieg, który rozpoczyna się od nakręcania rzęs na odpowiednio dobrane wałki. Następnie kolejno nakłada się poszczególne preparaty i trzyma na rzęsach odpowiednią ilość minut, a następnie je zmywa. Jest to bardzo ważne, aby kobiety, które decydują się na zabieg laminowania, wiedziały, jakie są jego etapy. Coraz częściej kobiety rezygnują z uzupełniania rzęs na rzecz wykonania zabiegu laminacji rzęs. Wielu ekspertów uważa, że zabieg laminowania rzęs jest zdrowszy oraz nie jest obciążający. Wręcz przeciwnie – odbudowuje osłabione naturalne rzęsy. Oprócz tego zapewnia on naturalny efekt. Oko jest wyraźnie podkreślone poprzez przyciemnione i podkręcone podczas zabiegu rzęsy.