Jednym ze skutecznych i popularnych badań w diagnostyce jest USG. Jest to badanie bezpieczne i bezbolesne. Pozwala ono wykryć nieprawidłowości, które mogą pojawić się w jamie brzusznej czy narządach miednicy mniejszej.  Jednak, aby badanie wykonane było w sposób prawidłowy należy wykonać je u specjalisty, który posiada wieloletnie doświadczenie takiego jak dobry ginekolog kraków to miasto w którym znajduje się Centrum Medyczne Linden w którym pracuję najlepsi lekarze specjalizacji takich jak urologia, angiologia, reumatologia, ginekologia, gastroenterologia czy kardiologia.  Bardzo ważne jest również to, aby pacjent odpowiednio przygotował się do badania USG jamy brzusznej i dróg moczowych, ponieważ niewłaściwe przygotowanie do badania spowoduje, że obraz w USG może nie być czytelny.  Każdy pacjent, który chce uzyskać jak najszybszą diagnozę powinien zastosować się do  wytycznych, które zamieszczone są na stronie internetowej Centrum Medycznego Linden.  Przygotowanie do badania zaczyna się już w dniu poprzedzającym badanie USG.  Pacjent musi przejść na dietę lekkostrawną i wyłączyć ze swojego jadłospisu ciemne pieczywo, strączki, otręby, kasze, bitą śmietanę, owoce i warzywa. Nie może również pić napojów gazowanych a ostatni posiłek powinien spożyć przed 19:00. Pacjenci, którzy mają problemy z trawieniem powinni zażyć 2 kapsułki środka ułatwiającego wydalanie gazów jelitowych po każdym posiłku. 

Przygotowanie w dniu badania, dobry ginekolog Kraków

Ddobry ginekolog w Krakowie wykonujący usg  narządów rodnych wykryje wszystkie nieprawidłowości i zaleci dalszą diagnostykę i leczenie. Wiele osób przez lata zmaga się z dolegliwościami w okolicach jamy brzusznej i miednicy. Diagnostyka USG powoduje, że można wykryć chorobę i wdrożyć skuteczne leczenie. W dniu badania pacjent musi zgłosić się na badanie na czczo, nie powinien również jeść ani pić, jak również palić papierosy.  Powinien przyjąć leki, które stosował dotychczas.  W dniu badania należy przyjąć też kapsułki ułatwiające wydalanie gazów jelitowych, jak również zadbać o wypróżnienie.  Bardzo ważne jest również to, aby na dwie godziny przed badaniem wypić około dwa litry niegazowanego płynu.  Pacjenci, którzy będą mieli wykonywanie badanie USG po 14:00 mogą najpóźniej 6 godzin przed badaniem zjeść bułkę z masłem lub wypić gorzką herbatę.  Na badanie pacjent powinien się udać z uczuciem parcia na pęcherz moczowy. Pacjent, który cierpi na choroby przewlekłe i posiada poprzednie wyniki badań USG czy  tomografii komputerowej powinien przynieść je ze sobą, aby lekarz wykonujący badanie mógł się z nimi zapoznać.  Pomoże mu to ocenić jakie zmiany zaszły w organizmie pacjenta na przestrzeni lat.  W przypadku występujących polipów czy guzów oceni również ich wielkość w porównaniu do parametrów z poprzednich badań. Dobry ginekolog w Krakowie może wykryć we wczesnym stadium poważne choroby, dzięki czemu pacjent będzie miał szanse na skuteczne leczenie i długie życie.